Princi Harry ndodhet në SHBA ndërsa vazhdon jetën e tij larg detyrave mbretërore së bashku me gruan e tij, Meghan Markle.

Sidoqoftë, ekziston një thashethem që martesa e Princit Harry nuk është aq e përsosur sa ekipi i tij PR do të donte të besonte.

Historiani dhe biografi Hugo Vickers beson se Princi Harry do të kthehet në familjen mbretërore brenda një dekade, por pa Meghan Markle.

Çfarë tha Hugo Vickers?
Kur u pyet për të ardhmen e tyre, Vickers ishte i qartë se Princi Harry do të kthehet në Mbretërinë e Bashkuar herët a vonë.

“Unë mendoj se ai do të kthehet në shtëpi. Nëse ai vjen në shtëpi, do të jetë shumë mirë për të. Po, po [mendoj se Harry do të kthehet në shtëpi], Mbreti e ka lënë derën hapur që ai ta bëjë këtë. Ai po bënte një punë kaq të mirë më parë…ai dukej shumë i lumtur. Zakonisht, ju jeni të lumtur kur jeni duke bërë detyrën tuaj për të tjerët, duke kontribuar.”-tha ai.

Vickers shprehu shqetësime për marrëdhënien e Harry-t me Meghan-in, duke sugjeruar se ajo ka një nivel jo të shëndetshëm kontrolli mbi Princin Harry.

“Është e pafalshme ajo që Meghan i bëri Mbretëreshës. Ajo ka shkaktuar një krizë më të madhe se vdekja e Dianës.”

Pavarësisht se shfaqi pasionin fillestar për një jetë plot me përgjegjësi mediatike në Amerikë Vickers dhe Matt Wilkinson thonë se Princi Harry i vjen keq që la detyrat e tij mbretërore.

“Ata ishin plot me ide – zgjohen në 5 të mëngjesit me plane të reja. Jam i zhgënjyer që kanë shkuar në Amerikë pasi kanë ndezur Familjen Mbretërore me të gjitha shfaqjet e tyre. Unë nuk mendoj se kjo është jeta që Harry ndoshta donte”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *