Aktori i mirënjohur i humorit, Agron Llakaj ka uruar shqiptarët në mbarë botën për kualifikimin e kombëtares në “EURO 2024”. Llakaj shprehet se kjo fitore dhe kjo kombëtare përfaqëson Shqipërinë e Madhe.

 

“Vellezer dhe motra, kudo qe ndodheni, jetoni dhe punoni…,ndajme bashke gezimin e ligjshem te kualifikimit te kombetares sone ne Euro 2024…,feste e ligjshme ne gjithe hapesirat shqipfolese.
Bravo cuna, bravo shqipe!

E kam thene dhe rithene…,kjo eshte “ Shqiperia e Madhe “

Zoti eshte me Ne”, shkruan ai.

 

Ndërkohë aktori kërkon që prezente në stadium dhe çdo festë, si himn i shqiptarëve të jetë kënga “Xhamadani vija-vija”.

 

“Ps…,ju lutem, ne nderim te heroit Adem Jashari,perulem thellesisht dhe me mirenjohje per vepren e Tij!
Por nuk eshte kenga” Mora fjale “..qe mund te na bashkoj dhe te kthehet ne himn per shqiptaret…” Xhamadani vija-vija” eshte simbolika e hymnit perpos atij qe kendojme me shpirt e gjak…,Himni i Flamurit!
Vellazerisht”, përfundon ai.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agron Llakaj (@agronllakajofficial)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *