Subscribe

I menjëhershëm ishte reagimi i kryeministrit Edi Rama pas vendimit të qeverisë holandeze për të dhënë dritën jeshile për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare për Shqipërinë.

 

Rama risolli në vëmendje deklaratat e tij se diçka e tillë do të ndodhte vetëm pasi Holanda të mbante zgjedhjet.

“🟢LAJM TJETËR I MIRË✌️
Parlamenti hollandez mbështet thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri – BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim🇦🇱🤝🇪🇺
*ju’a kisha thënë, pa u bërë zgjedhjet atje nuk kemi çfarë presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipëria u zhbllokua😀
Sidoqoftë faleminderit me mirënjohje se #SkaKohëPërPushim🏃🏻♂️”, u shpreh Edi Rama në “Facebook”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *