Një 38-vjeçar ka humbur jetën pasi është përplasur nga një automjet tip “volkswagen” teksa tentonte të kalonte rrugën. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur mesnatën e së mërkurës rreth orës 23:30 në dalje të fshatit Bitinckë ne Devoll. Menjëherë pasi ka përplasur Kujtim Myrtezain, shoferi Skerdilian Spahi 24-vjeç është larguar, por është arrestuar pak orë më vonë nga policia. Nga hetimet e para dyshohet se viktima Myrtezai mund të jetë një endacak nga fshati Çërravë. Policia dyshon shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia me të cilën udhëtonte 24-vjeçari, si dhe mungesa e ndriçimit ne rruge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *