Policia e Kosovës arrestoi këtë te hëne zedhenesin e lëvizjes Vetëvendosje, Frasher Krasniqi. Lajmin e konfirmoi kjo force politike, e cila sqaroi se Frashëri është marrë nga policë civilë rreth orës 17:00, teksa dilte nga një televizion, ku ishte i ftuar për te folur mbi protestën e së mërkurës. Ne njoftimin e saj Vetëvendosja thekson se vazhdon përndjekja e aktivistëve te saj, si përpjekje për ta ndalur e dobësuar protestën e 17 shkurtit. Opozita nuk ndalet dhe protesta do të jetë madhështore, thuhet ne deklarate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *