Gjykata e Shkodrës shpall të pafajshëm Armir Grimen, i arrestuar kohë më parë në kuadër të operacionit “Oaz” kundër grupit kriminal “Bajri” në Shkodër.

Grima, emer shumë I njohurnë futbollin shkodran dhe atë shqiptarë në dy dekadat e fundit ishte duke u gjykuar në gjëndje të lirë së fundmi në procesin e dosjes “Bajri”.

Ai akuzohej si I përfshirë në skemën e trukimeve të rezultateve sportive për llogari të grupit “Bajri”.

Vendimin e dha gjyqtari Tonin Sterkaj, ndërsa prokurorja Edlira Cufi kërkoi pafajesinë për mungesë provash dhe gjykata dha pafajsinë për të tre këta shtetas.

Në momentin që u arrestua Grima, mbante postin e trajnerit të ekipit kombëtar të femrave, ndërsa më heret kishte qënë drejtor I klubit të futbollit Vllaznia.

Disa sportiste u arrestuan gjatë operacionit që goditi grupin “Bajri” në Shkodër, ku spikaste vec Armir Grimës edhje boksieri Nelson Hysa. Edhe ky i fundit është lënë i lirë nga gjykata se bashku me ish portierin e Terbunit te Pukes, Fabjol Rexhepi.

Me heret ishte ndaluar dhe hetuar ne kete proces edhe kampioni i njohur i sportit te mundjes, Elis Guri.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *