Një aksident është shënuar mëngjesit e kësaj të enjte në aksin rrugor Maliq-Korçë.

 

Sipas infroamcioneve paraprake një automjet ka dal nga rruga dhe ka rënë në lumë.

 

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:45, tek ura në dalje të Maliqit.

 

Deri më tani nuk dihet numri I viktimave pasi për shkak të thellësisë akoma automjeti akoma nuk është nxjerrë.

 

Forca të shutma të policisë dhe zjarrëfikses ndodhen në vendngjarje, ndëra janë nisur nga Tirana polumbarët.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.