Subscribe

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën  këtë të mërkurë, si pasojë e një aksidenti hekurudhor të ndodhur në Danimarkë.

 

Mediat ndërkombëtare raportojnë se treni është përplasur në urën që lidh ishujt e Zelandës dhe Funen.

 

Nuk dihet ende shkaku i aksidentit, por mediat bëjnë me dije se një tren pasagjerësh goditi një tren mallrash, që ecte në drejtim të kundërt, duke e detyruar atë të frenojë papritur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *