Subscribe

105 vjetori i themelit, Forcat e Armatosura i gjeti në terren, ne zonat të cilat u preken nga përmbytet e këtij fillim dhjetori. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe president i Republikës Ilir Meta vlerësuan rolin e tyre ne përballimin e fatkeqësisë natyrore, duke iu ardhur ne ndihme banoreve.

 

Ministria Xhaçka shprehu mirënjohjen për të gjithë anëtarët e forcave te armatosura qe kane shërbyer ne breza. Ushtria shqiptare si pjese e Aleancës se Atlantikut te Veriut shërben tashme me disa misione paqeruajtëse ne vende te ndryshme. Te pranishmit ne aktivitetin per 105 vjetori panë edhe armët e pajisjet qe përdorin aktualisht forcat tona te armatosura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *