Subscribe

Gjykata e Apelit të Tiranës ka caktuar masën e sigurisë detyrim paraqitje për Ervin Matën.

 

Mata ishte shpallur në kërkim nga policia në lidhje me vrasjen e ndodhur në zonën e ish-bllokut ku mbeti I vrarë Fabiol Gaxha dhe u plagosën Ervis Martinaj dhe Elion Hato.

 

Ai u vetëdorëzua mbrëmjen e të premtes polici teksa shoqërohej nga avokati I tij.

 

Në seancën e kësaj të hene prokuroria kërkoi arrest me burg për Matën por gjykata nuk e mori parasysh kërkesën e kësaj të fundit.

 

Mata nuk ishte I pranishëm gjatë rivlerësimit të masës së sigurisë.

 

Gjykata cakton masën e sigurisë detyrim me paraqitje për Ervin Matën.

 

Mbi 31-vjeçarin rëndon akuzua e vrasjes në rrethana të cilësuara të mbetura në tentative të kryer në bashkëpunim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *