Ka zgjatur vetëm 7 javë aventura e teknikut Marco Giampaolo tek Milan, duke u bërë kështu tekniku I parë kuqezi që shakrkohet në një periudhë kaq të shpejtë.

 

Lajmin e shkarkimit e ka njoftuar vetë klubi në faqen zyrtare ndërsa I ka shprehur falenderime teknikut për punën e deritanishme.

 

“AC Milan komunikon se ka shkarkuar nga detyra e trajnerit të skuadrës së parë Marko Giampaolon. Klubi dëshiron të falënderojë Markon për punën e kryer deri më tani dhe i uron sukseset më të mira profesionale,”

 

Giampaolo në 7 javë kampionat arriti 3 fitore dhe 4 humbje. Zëvendësuesi I mundshëm I Giampaolos përflitet se mund të jetë Stefanpo Pioli I cili fitoi balotazhin me Luciano Spaletin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *