Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi mbrëmjen e kësaj të mërkure në një takim strukturat e partisë, ish-grupin parlamentar kryesinë dhe kryetarët e degëve.

 

Në fokus të takimit ishte situata pos tërmetit si dhe masat që duhet të merren.

 

Burime bëjnë me dije për Vizion Plus se në mbledhje nuk kanë munguar as kritikat në drejtim të qeverisë për menaxhimin e situatës.

 

Nga ana tjetër lideri demokrat u ka kërkuar strukturave të evidentojnë të gjitha problemet dhe hallet e qytetarëve që janë prekur nga tërmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *