Subscribe

Prokuroria e Tiranës këtë të enjte ka mbyllur hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun.

 

Ish kryebashkiaku Kajmaku akuzohej për tre akuza ‘falsifikim formulari’, ‘falsifikim dokumentesh e kryer në bashkëpunim’ dhe ‘tejkalim i ushtrimit të kompetencave përtej mandatit’.

 

Akuzat i janë komunikuar avokatit të Kajmakut Isuf Shehu, duke qenë se ai vijon të jetë në arrati që prej nisjes së verifikimit që erdhi pikërisht pas akuzave të Partisë Demokratike.

 

Ndërkohë i akuzuari ndodhet në arrati dhe ende nuk i është dorëzuar organeve të drejtësisë.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *