Kompania Oukitel do të sjellë gjatë këtij muaji U22, telefoni i parë në botë me katër kamera. Oukitel në këtë mënyrë do të lançojë për përdoruesit pajisjen me dy kamera të përparme dhe dy të pasme.

 

Kamerat e parme do të kenë 5 MP dhe 2 MP, ndërsa dy kamerat tjera do të kenë 8 MP, përkatësisht 2 MP, transmeton kp, shkruan Syri.net Telefoni do të ketë edhe sensorin për skanimin e gishtërinjve, ndërsa për konsumatorët do të ofrohet në tri lloj ngjyra: e bardhë, e zezë dhe e artë. Pajisja pritet të jetë në para-shitje kah mesi i këtij muaji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *