Nje grup punonjesish te policise rrugore si dhe nje qytetar i ndaluan nen akuzen e shperdorimit vte detyres dhe te korrupsionit pasiv.

 

Nje nga efektivet u la ne burg nga gjykata, dy te tjere ne arrest shtepie, ndersa dy police u pezulluan nga detyra.

 

Ndersa qytetari akuzuar si i përfshirë në këtë skemë korrupsioni u la i lire.

 

Këta persona sipas hetimeve u kërkonin para shoferëve që shkelnin rregullat e qarkullimit rrugor për të mos u hequr patentën.

 

Shërbimi për çështjet e brendshme dhe ankesat ne Ministrine e Brendshme u këkron qytetarëve që të denoncojnë cdo rast abuzimi nga punonjësit e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *