Subscribe

Nje dite pas grabitjes se 75 milione lekeve ne makinen e Drejtorise se Transportit Rrugor ne Shkozet te Durres ne pranga kane perfunduar dy efektive te policise private.

 

Policet e shoqerise private te transportit te vlerave monetare jane 46 vjecari me Fejzi Sakaj dhe 55 vjecari Astrit Gjata.

 

Ata do te perballen me akuzen e shperdorimit te detyres pasi gjate transportit te parave te Drejtorise se Transportit Rrugor qe kishin si destinacion nje banke te nivelit te dyte, nuk kane zbatuar rregullat.

 

Grabitja ndodhi ne Shkozet rreth ores 16 e 30 minuta kur tre persona te armatosur dhe te maskuar nen kercenimin e armeve ndaluan mjetin.

 

Pasi moren 75 milione leke ata u larguan me shpejtesi me nje tjeter makine e cila i priste pak metra me larg.

 

Megjithe ngritjen e psotbolloqeve ne pikat hyrese dhe dalese policia nuk mundi te gjente asnje gjurme te autoreve.

 

Dyshohet se ata kishin pasur dijeni per levizjen e vlerave monetare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *