Situata në Hong Kong vijonë të jetë e tensionuar si pasojë e protestave të nsirua në këtë qytet.

 

Të gjitha fluturimet që nisen nga Aeroporti ndërkombëtarë i Hong Kongut janë të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit morën nën kontroll terminalin kryesor.

 

Autoritetet e aeroportit, sipas BBC, e morën vendimin pak minuta pasi protestuesit filluan që të mos lejonin pasagjerët që të hynin në portat e nisjes ndërsa u bënë thirrje të gjithë qytetarëve që të evitonin aeroportin.

 

Por pavarësisht këtyre masave të marra nga autoritetet, nuk u evituan përplasjet mes protestuesve dhe qytetarëve të cilët kërkonin që të udhëtonin jashtë Hong Kongut.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *