KZAZ nr 6 në Vaun e Dejës pranë një shkolle në Bushat u sulmua me bomba molotov mbrëmjen e së enjtes.

 

Për pasojë 3 punonjës policie mbeten të lënduar dhe u dërguan në spital.

 

Nëntë persona u shoqëruan nga policia ndërkohe që në bashkëpunim me prokurorinë po kryen veprime hetimore për kapjen e autorëve dhe organizatorëve të sulmit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *