Juventus i Andrea Pirlos është një makineri me shumë defekte.

Bardhezinjte kapitulluan në shtëpi kundër Fiorentines duke u mundur 0 me 3.

Skuadra e trajnerit Prandelli shënoi që në start me anë të Vlahovic, pastaj Cuadrado la Juventusin me 10 lojtarë në minutën e 17.

Kjo gjë ia bëri më të lehtë Fiorentinës e cila në pjesën e dytë iu falë autgolit të Alex Sandros dhe goliut të Caceres për të marrfë një fitore të madhe ne Torino.

Krishtëlindje të hidhura për Juventus, që pas lajmit për heqjen e fitores në tavolinë kundër Napolit, mori një goditje te madhe edhe nga Fiorentina duke konfirmuar se ky sezon do të jetë një vit tranzicioni për ekipin e Pirlos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *