Të paktën 70 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Gaza. Autoritetet raportojnë se bombardimet izraelite gjatë natës kanë plagosur 160 civilë, të cilët u paraqitën për ndihmë mjekësore në spitalin Al-Aksa, në qendër të Gazës.

 

 “Shtatëdhjetë e një dëshmorë dhe 160 të plagosur mbërritën në Spitalin e Martirëve Al-Aksa, në 24 orët e fundit për shkak të bombardimeve të vazhdueshme izraelite në qeverinë qendrore, në Rripin e Gazës”, tha ministria në një deklaratë.

 

Nga ana tjetër, autoritetet raportojnë për tejmbushje të spitaleve, në një kohë ku sulmet izraelite janë intesifikuar.

 

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë të drejtuar nga Hamasi, 17,500 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori./vizionplustv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *