Një aktor 33-vjeçar ukrainas është vrarë nga bombardimet, ndërsa forcat ruse pushtuan qytetin Irpin.

 

Ai iu bashkua forcave të armatosura të Ukrainës javën e kaluar për të mbrojtur vendin e tij nga sulmet ruse.

 

Vdekja e Lee u konfirmua nga Presidenti i Unionit Kombëtar të Gazetarëve të Ukrainës, Sergiy Tomilenko.

 

“Shoqata Kombëtare e Gazetarëve të Ukrainës shpreh ngushëllimet e sinqerta për familjen dhe të afërmiet e Paul.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.