Milani merr një lajm të keq pak para sfidë së vlefshme për Europa League. Zlatan Ibrahimovic nuk mund të jetë pjesë e skuadrës pasi rezultoi pozitiv me koronavirus .

 

Mbrëmjen e djeshme, klubi kuqezi raportoi se i vetmi lojtari i infektuar në ekip ishte duarte ndërsa pas kësaj, skuadra iu nënshtrua sërish testimit. Pas përgjigjeve te marra sot suedezi bëhet lojtari i dytë i infektuar në skuadër.

 

Sic raportojnë mediat italiane, Zlatan përvec sfidës së sotmë me shumë mundësi do të humbasë dhe ndeshje të tjera në kampionat përshkak të protokolleve të përcaktura nga Italia.

 

Lojtari duhet të qëndrojë në karantinë për 14 ditë dhe çdo gjë do të varët nga gjendja e tij .

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.