Romeo Zallëmi nga Korça me profesion farmacist, humbi betejën mëngjesin e kësaj të enjteje prej koronavirusit.

 

Mësohet se Zallëmi ka qënë i shtruar për disa ditë në spitalin e Korçës.

 

Ai ndodhej në terapi intensive dhe, pavarësisht punës së mjekëve, ndërroi jetë.

 

Romeo Zallëmi vdiq në moshën 85-vjeçare.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *