Ndonese ende nuk ka nje konfirmim zyrtar ne lidhje me shifren e sakte te parave te gjetura ne shtepite e gjyqtareve te kontrolluar kete te premte nga forcat speciale, Vizion Plus ka siguruar nje foto ku duken nje sasi me euro te gjetura ne banesen e Skender Daminit.

Ky I fundit kishte dy shtepi, nje ne Vlore dhe tjetren ne Tirane. Në kryeqytet bëhet e ditur se I janë gjetur rreth 17 mijë euro ndonese ne fillim u tha se behej fjale per rreth 20 mije euro.

Këto para sic shihet në foton e siguruar nga Vizion Plus, mbaheshin në një sirtar rrobash bashke me nderresat e bashkeshorteve Damini.

Për këto para të gjetura në shtëpi, Skender Damini ka shkuar të japë shpjegime në polici. Pas dy-tre orësh ai la ambjentet e policisë bashkë me avokatin e tij.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *