Në 15 vjetorin e rrugëtimit të saj në Shqipëri, Albania Motor Company vjen me risi për të gjithë ata që kanë vendosur të blejnë një makinë të re.

Nga 1 janari i këtij viti, brendi i famshëm internacional Hyundai i bashkohet kompanisë, e cila deri  më sot ka ekzkluzivitetin e shitjes së automjeteve FORD.

 

Modelet më të fundit të makinave Hyundai janë ekspozuar në showroom-in e Albania Motor Company, gjatë një eventi inagurues, i cili mblodhi biznesmenë,  dhe personazhe të jetës publike për të festuar.

 

Janë me mijera individët dhe bizneset, që janë klientë ndër vite të Albania Motor Company, pasi firma ofron shërbim të plotë servisi me pjesë orgjinale.

 

Por cilat janë avantazhet e markës Hyundai, e cila është një vlerë e shtuar për kompaninë shqiptare?

 

Albania Motor Company e nisi rrugëtimit e saj 15 vite më parë në tregun shqiptar dhe sot ajo konsinderohet si kompania lider në këtë treg, duke përfaqësuar 30 % të tij.

 

Hyndai është një brend i shtrirë në 200 vende të botes dhe numëron rreth 4.5 milion automjete të shitura gjatë 2019.

 

Të gjitha modelet tashmë do të jenë pjesë e showroom-it në Albania Motor Company, duke plotësuar preferencat e qytetrave si në cmim edhe në teknologji.

 

 

One thought on “Ford Albania blen Hyundain/ Kompania lider “Albania Motor Company ” blen edhe marken e njohur koreane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *