Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me rritjen e çmimit të naftës në vend i cili ditën e sotme ka kapur shifra record prej 260 l/litër.

 

Vasili thekson se rritja e çmimit të naftës i shërben vetëm Ramës e oligarkëve të tij, që pasurohen në kurriz të shqiptarëve.

 

“Cmimi Naftes tmerr!

Edi Rama shume i lumtur sepse ai dhe oligarket e karburanteve vetem pasurohen. Shteti po mbush arken, oligarket mbushin xhepat, ndersa shqiptaret po rrezikojne buken e femijve. Ndaj Edi Rama nuk i ul taksat e naftes. Ndaj nafta kushton me shume ne Shqiperi se ne Maqedoni. Mallkimi i luftes eshte bere bashke me mallkimin, qe te kesh Edi Ramen kryeminister!”, shkruan Vasili.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *