Të zotët e shtëpisë humbën një mundësi për t’iu afruar zonës së konferencë ligë, duke qëndruar në vendin e dhjetë në klasifikim.

Ndërsa Bolonja nuk mundi të parakalojë të paktën përkohësisht Juventusin e vendit të tretë.

Ky gabim gjithsesi shqetëson jo pak kuqeblutë e Tiago Motes, pasi në tre ndeshjet e fundit kanë nevojë për të paktën 7 pikë që të mos kapen nga Roma dhe Atalanta në luftën për zonën champions.

Në pjesën e parë rastin më të mirë e patën torinezët mirëpo Sanabria goditi traversën.

Ndërsa Bolonja pati dy mundësi të pashfrytëzuara nga Zirkze dhe Ebisher.  Në të dytën shansin më të pastër e patën sërish vendasit mirëpo kësaj radhe ishte portieri Skorupski që ndali Iliç.

Në fund presingu i Bolonjës nuk ishte efikas dhe ndeshja e transmetuar në Tring u mbyll në barazim./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *