Belgjika fitoi thelle ndaj Tunizisë duke siguruar tre pikeshin dhe duke siguruar kualifikimin megjithëse ka edhe një ndeshje tjetër për te luajtur. Belget kaluan ne avantazh qe ne fillimin e pjesës e pare me ane te një gjuajte te Hazard nga pika e bardhe e penalltisë. Dy gola te tjerë u shënuan nga Lukaku dhe pjesa e pare u mbyll ne rezultatin 3 me 1.  Edhe ne te dytën Belgjika u tregua mjaft luftarake duke shënuar edhe dy here te tjera ne portën e Tunizisë qe e sheh veten ne fund te grupit me zero pike.

 

Ndërkohë edhe Meksika ka mundur te rrëmbejë tre pikeshin duke fituar me rezultatin 2 me 0 ndaj Koresë se Jugut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *