Klubet Arabe janë kthyer në një problem shumë serioz për Barcelonën, pasi kanë piketur tre nga titullarët, për t’i “rrëmbyer” gjatë merkatos së verës.

Mediat spanjolle raportojnë se se disa klube në Ligën Saudite janë të interesuara për Robert Lewandovskin, Marc Andrrea Ter Stegen dhe Raphinhan këtë verë.

Braziliani është ai që ka marrë ofertën më të lartë, rreth 20 milionë euro në sezon, ndëkrohë q, të cilën e ka refuzuar. Sergi Roberto gjithashtu i tha “jo” një oferte, por për arsye personale, pasi gruaja e tij është me origjinë izraelite.

Lewandovski ka edhe dy vite kontratë me blaugranat. Bordi i Barçës do të ishte i lumtur që ai të qëndronte edhe një vit për të ndihmuar në këshillimin e Vitor Roque. Më pas klubi ‘do t’i hapte derën’ që ai të largohej nga skuadra, veçanërisht nëse kjo do të thoshte të ardhura në arkat e klubit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *