Ajo që Luis De La Fuente ka arritur me kombëtaren spanjolle është e jashtëzakonshme. Pas vitesh, “La Roja” duket sërish e aftë për të luajtur në nivelin më të lartë.

Puna e Luis Enrique, trajneri i mëparshëm i kombëtares, gjithashtu luajti një rol të rëndësishëm, me praninë e Spanjës në Kupën e Botës në Katar që premtoi për të ardhmen, pavarësisht një përpjekjeje të dështuar për një ecuri vërtet të madhe.

Megjithatë, në Euro 2024 duket se lidh nyjën, me një përzierje të përvojës së madhe (Dani Carvajal dhe Rodri, ndër të tjera) dhe një pasuri talentesh të rinj.

16 vjeçari Lamine Yamal dhe 21-vjeçari Nico Williams janë dy emrat më të famshëm në turne, me Barcelonën që fërkon duart me të parin në ekip dhe këtë të fundit gjithashtu me shumë gjasa për t’u transferuar në Barcelonë, duke lënë Athletic Bilbao.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pubity Sport (@pubitysport)

Duket se të dy janë miq shumë të mirë dhe kur mbaroi ndeshja me Gjeorgjunë ishte koha për një lojë tjetër. Pas një fitoreje 4-1 kundër Gjeorgjisë surprizë, Lamin dhe Niko luajtën letër-gërshërë-gurë, me lojtarin e Athletic që fitoi 2-1 falë gërshërëve. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *