Një ngjarje e rëndë është shënuar pak më parë në Qerret.

Katër turistë rusë janë gjetur të pajetë në një hotel.

Deri më tani bëhet me dije se personat janë dy djem dhe dy vajza.

Ata janë gjetur të vdekur brenda ambjenteve te saunes ne hotel, ku dyshohet se jane asfiksuar.

Njoftimi i policise:

Rreth orës 22:20, në Qerret, Kavaje,në ambientet e saunës të një hoteli, dyshohet se janë asfiksuar dhe për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasit rusë, K. S, 31 vjeçe, N. L, 58 vjeç, N. A, 37 vjeçe dhe S. A, 40 vjeç. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *