Kryeministri Edi Rama ka takuar miliarderin George Soros gjatë vizitës së tij në SHBA, ku edhe mori pjesë në Asamblenë e 76-të të OKB-së.

 

Rama ndau një foto krah Soros, teksa e cilësoi atë një mendje të rrallë dhe një mbështetës të palëkundur të Shqipërisë së Hapur.

 

“Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur😍”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *