Kryeministri Edi Rama lajmëron se këtë të shtunë e të diel do të mbërrijnë në Shqipëri 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca.

Kreu i qeverisë shprehet se Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit europian për shpejtësinë e vaksinimit.

“Të shtunën dhe të dielën mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina astrazeneca. Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit europian për shpejtësinë e vaksinimit dhe ne do ta tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve brenda majit. Kur ia dolëm me tërmetin e me pandeminë, si të mos ia dalim me rritjen e fuqishme ekonomike në vitet me diell që kemi përpara! Karakteri ynë u sprovua në dy tragjedi të mëdha dhe fuqia jonë e përbashkët do të vazhdojë të bëjë të mundura edhe arritjet më të vështira. Besim, durim, bashkim dhe punë ditë e natë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *