Pak minuta me pare ne lagjen nr 4 te qytetit te Korces nje 32-vjeçar ka qelluar ne ajer me arme zjarri.

Burime  bejne me dije se nuk ka patur nje konflikt ndersa per personin ne fjale, Fjordi Panen, tregojne se eshte problematik dhe nje emer i njohur nga policia.

Menjhere pas sinjalit,policia ka shkuar drejt vendngjarjes ndersa mesohet se i riu eshte shoqeruar ne komisariatin e Korces per veprime te metejshme proceduriale. 32-vjecarit i eshte sekuestruar edhe arma me te cilen ka qelluar.

Mbeten ende te paqarta arsyet qe kane cuar kete shtetas te qelloje ne ajer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *