Vetem pak ore perpara nisjes se sesionit te ri Parlamentar, Partia Socialiste mblodhi kryesine e saj, ku fokusi kryesor ishte te zgjedhjet e ardhshme vendore, por pa lene menjane edhe zhvillimet politke. Ne nje dalje per mediat Taulant Balla tha se socialistet nisin menjehere nga puna per garen elektorale.


Te fillojme prej sot nje fushate te re antaresimesh ne Partine Socialiste me qellim qe te bejme nje riorganizim me te mire strukturor dhe elektoral ne gjithe territorin, ne pergatitje te zgjedhjeve te reja vendore te vitit te ardhshem. Perkrah kesaj ne do te jemi te fokusuar ne nje proces me te hollesishem komunikimi dhe degjesash, ku perfaqesues vendor te PS ne nivel kryetar bashkie apo anetar te keshillave bashkiak do te rikthehen sipas kesaj fushate qe kemi miratuar sot ne cdo cep, ne cdo fshat, ne cdo lagjie, ne cdo komunitet per te degjuar dhe per te mbajtur shenim

Por, Balla u ndal dhe tek beteja politike ku kishte dhe nje mesazh per opoziten.


Ne jemi te gatshem te dialogojme konstruktivisht me opoziten per te gjitha ceshtjet me perjashtim te shpifjeve qe skemi cfare ti bejme

Kreu i grupit parlamentar foli edhe per ndryshime, jo ne qeveri por ne radhet e sekretariatit te Partise Socialiste, e cila pritet te mbledh Asamblene kombetare kete te premte .Vemendja kryesore do te jete llogaridhenia dhe rezultati i bashkeqeverisjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *