Arrestohet në Skrapar një 41 vjecar i cili ishte shpallur në kërkim për disa vepra penale.

 

Fatri ibro, 41 vjeç, banues në fshatin Nikollarë kishte 4 vite që kërkohej si I akuzuar nga drejtësia për “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

 

Në vitin 2015 Gjykata kishte dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”.

 

Fatri Ibro dyshohet se bashkë me dy vellezërit e tij po transportonin lëndë narkotike nga Skrapari në Përmet, ku në fshatin Verçisht janë përplasur me armë me 4 persona të tjerë.

 

Keta te fundit donin ti merrnin drogen vellezerve Ilirjan dhe Fatri Ibro.

 

Me heret per kete ngjarje jane arrestuar Roland Pata, 41 vjeç, lindur në Peshkopi dhe banues në Tepelenë, Altin Merdani, 36 vjeç, lindur dhe banues në Memaliaj, Gazmor Ibro si dhe bashkëjetuesja e Patës, shtetësja me iniciale N.Z.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *