Mauro Icardi ka shpallur “divorcin” me klubin zikaltër dhe se shumë shpejt pritet që të nisë një aventurë të re.

 

Sipas Sky Sport, në kërkim të shërbimeve të sulmuesit argjentinas është vënë Juventus, ndërsa së fundmi edhe Roma e cila bëri dhe një ofertë por që nuk u morr parasysh nga klubi zikaltër e po ashtu edhe nga futbollisti.

 

Por së fundmi duket se është rritur lista e ekipeve që kërkojnë sulmuesin argjentinas. Përveç dy ekipeve italiane në lojë është futur edhe Monoaco, e cila sipas Sky, kërkon me çdo kusht që të nënshkruajë me Icardin pas largimit nga principata të Radamel Falcao.

 

Por me gjithë interesimin e tre klubeve, Inter vijon të jetë i bindur për të mos e shitur futbollistin nën shifrën e 70 milion eurove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *