Forcat zjarrëfikëse të Mallakastrës kanë publikuar një video të pabesueshme ku tregohet sesi është shpëtuar gjatë operacioneve të kërkim-shpëtimit një 33 vjecar tek “Miramare” në Durrës.

Adriatik Bode 33 vjec ishte në katin e trete të godinës kur ra tërmeti I fortë.

Mirëpo fatmirësisht ai gjendej në një pozicion të tille që e lejoi të mbijetonte për shumë orë poshte rrënojave derisa u gjet I gjallë dhe u shpëtua.

 

Momente nga shpetimi nga rrenojat e hotelit Mia Mare i 33 vjecarit Adriatik Bode nen drejtimin e komandatit te stacionit MZSH Mallakaster Jonus Murataj dhe efektiveve Hysland Aliaj, Ardit Sulaj, Sokol Kodheli,Zamir Hoxha, shkruan mes të tjerash reparti zjarrëfikës I Mallakastrës në facebook, përkrah postimit të videos se shpëtimit.

 

Video:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *