Dita e fundit e vitit 2018  parashikohet të ketë një mot me vranësira dhe kthjellime.

 

Në zonat malore parashikohet kryesisht mot i vranët ndërsa në në ekstremet malore në Verilindje e Juglindje pritet të ketë reshje debore me intesitet të ulët.

 

Reshje bore në intensitet të ulët pritet të ketë edhe  në zonat malore.

 

Në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes dhe të mbrëmjes duhet bërë kujde snë zonat kodrinore pasi do të ketë presence ngrice.

 

Era do të fryjë me drejtim Lindje-Verilindje e vrullshme në bregdet deri 20m/sek e pasuar nga një valëzim i forcës 3.

 

Moti pak a shumë do të jetë I favorshëm për të kaluar festa të bukura ndërsa MeteoAlb teksa bënte urimin në rrjetet sociale me rastin e Vitit të Ri, parashikonte se dimri I vërtete do të nisë pas datës 2 janar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *