Përfaqësues të OMONIA-s i kanë dhuruar Ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias një fotografi të vitit 1909.

Kryediplomati grek e postoi foton që iu dhurua nga Fredi Bejleri në rrjetet sociale, raporton Vizion Plus.

Ai shkruan se në këtë foto janë paraardhësit e tij të cilët kanë dalë të fotografuar në shkollën greke në Vuno në bregdetin e Himarës.

Dendias e priti Fredi Bejlerin dhe Vangjel Dulen në zyrën e tij.

 

One thought on “Ministri i Jashtëm grek tregon rrënjet: Jam nga Vunoi i Himarës/ FOTO

 1. Ti thuash vetes Grek nga Himara
  Esht njelloi te thuash jam kinez nga Somalia
  Pse nuk beheni te sinqert me veten dhe popullin Grek?
  shkoni dhe beni ADN te shofim ini Grek apo Turq
  Iku koh aspartakut ka ardh koha e realitetit
  I thoni faleminderit politikes Greke qe po merni ndo nje ndim sociale.
  Ju kurr nuk do beheni Grek
  Dhe kurr Shqipetar
  Por me pak fjal meturinat e Turqis qe la pas ini ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *