Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu bëri thirrje për unitet mes luftës së vazhdueshme në Gaza dhe “kërcënimit të përgjithshëm” nga Irani, gjatë takimeve  me shefat e sigurimit të Izraelit sot.

“Ndasitë e brendshme duhet të zhduken tani, sepse jemi nën një kërcënim ekzistencial dhe në një kërcënim ekzistencial, ne duhet të bashkojmë forcat tona ”, theksoi kryeministri izraelit.

Lexo edhe :

Related Posts

Netanyahu dhe shefi i agjencisë së spiunazhit Mossad, David Barnea diskutuan zhvillime të ndryshme rajonale, duke përfshirë rëndësinë e sigurimit të lirimit të më shumë se 100 pengjeve të mbajtura nga grupet terroriste në Gaza që nga 7 tetori, sipas një deklarate nga zyra e kryeministrit.

Ai më pas u takua me shefin e Sinn Bet Ronen Barr për një takim pune, sipas deklaratës.

“Kombet fillimisht ndahen nga brenda dhe jo  nga presioni i jashtëm, por para së gjithash nga ndarja e brendshme”, theksoi Nenayahu. /vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *