Qyteti I Kavajës është përfshirë nga kaosi mbrëmjen e kësaj të marte teksa militantet dhe punonjësit e bashkisë së PD kanë sulmuar policinë për të hyrë në ambjentin e perdorur nga KZAZ për zgjedhjet e 30 qershorit.

 

Forcat e rendit përdoren gaz lotsjellës për ti shpërndare ndërsa militantet e PD gjuajten me gurë dhe sende te tjera të forta.

 

Forca speciale qendronin brenda rrethimit te godines ku ishte vendosur KZAZ ndersa simpatizantet e PD kane sulmuar nga disa ane te ndryshme.

 

Madje ne nje rast mbeshtetesit e PD dhe punonjesit e bashkise se Kavajes nuk kane kursyer edhe nje zorre me uje drejt uniformave blu.

 

Vijon…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *