65-vjeçari Myslim Lika që u plagos këtë të enjte në Mamurras ka qenë i dënuar më parë për vrasjen e një biznesmeni dhe plagosjen e administratorit italian, Luciano Bortolusi, ngjarje e ndodhur në vitin 2000.

Ndërsa, djali i tij, Arjan Xhepa, akuzohet për vrasjen e dy biznesmenëve ne muajin qershor.

Myslim Lika u plagos në qendër të Mamurrasit. Ai sapo kishte përfunduar ceremonine e vdekjes se motrës së tij, 59-vjeçarja që vrau veten dy ditë më parë me armë gjahu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *