Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu ka dërguar një mesazh falenderimi delegatëve që ishin të pranishëm dje në Kuvendit Kombëtar të thirrur prej tij.

 

Ndërsa vlerëson kontributin dhe përkushtimin e tyre për të ardhmen e PD-së, veçanërisht në këtë moment krize për partinë, kryedemokrati thekson se është i gatshëm të presë çdo kritikë.

 

Mesazhi i plotë:

 

Te nderuar anetare te Kuvendit Kombetar, te dashur demrate e demokrate!

 

Ju falenderoj me mirenjohje per kontributin tuaj, per angazhimin dhe perkushtimin per te ardhmen e Partise Demokratike.

 

E di qe nuk kane qene dite te lehta per ju, e di qe keni qene nen presion, por me mire se kushdo ju e dini se ketu nuk behet fjale per fatin e nje individi por per fatin e PD-se.

 

Ne duhet te vazhdojme rrugen tone, duke mirekuptuar cdonjerin prej nesh qe sot, per shume arsye kane mendime te tjera por askush nuk eshte i tepert, te gjithe jane pjese e familjes tone.  Une kam degjuar cdo kritike dhe natyrisht i mirepres pa asnje paragjykim, sepse ne te gjithe se bashku kemi vetem nje qellim, nje Parti Demokratike te forte dhe rrezimin e Edi Rames.

 

Mirenjohje dhe respekt per secilin prej jush!

 

Pershendetje te perzemerta,

Lulzim Basha

Leave a Reply

Your email address will not be published.