Perfundon seanca ndaj te akuzuarve per demtinin e materialeve zgjedhore te KZAZ-ve 16 e 17 te dates 19 Qershor ne Burrel e Klos.

Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura.

2 persona të cilët sulmuan ambjentet ku ishin vendosur këto dy KZAZ dhe dogjen materialet zgjedhore u lanë në burg.

Ndërkohë 7 persona të tjerë të arrestuar më herët për këto ngjarje do të procedohen në gjëndje të lirë.

Mjaft familjare u mblodhën para gjykates se Matit dhe e quajtën te turpshem vendimin për të lënë në burg dy mbështetesit e PD.

 

Masat e sigurisë:

Murat Dedja, Enea Dedja, Hazbi Kurtagja, Eduart Topalli – Detyrim paraqitje

Ilirian Çeliku, Mehmet Limani, Xhevalin Gjegji, Riza Dishi – Arrest shtëpie

Shkëlzen Uka, Myrteza Gjini – Arrest në burg me afat 30 ditor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *