Dy protestues të opozitës janë proceduar penalisht në gjendje të lirë nga Policia e Korçës.

 

Identiteti protestuesve nuk bëhet I ditur, ndërsa lajmi është konfirmuar nga burime pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë.

 

Protestuesit janë proceduar penalisht pasi gjatë bllokimit të kryqëzimit në fshtin Çiflik dogjën goma.

 

Nga ana tjetër, burime pranë policisë kanë bërë me dije se protesta e djeshme e degës së PD në Korçë dhe aleatëve të kësaj force politike u organizua pa leje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *