Nje konflikt familjar ka perfunduar në tragjedi ne Topojan të Dibres mbremjen e se Premtes.

 

Nje 42 vjecar mbeti i vdekur pas sherrit me sende te forta me familjen e bashkeshortes se tij. Adriatik Jella nga Gjorica e Bulqizës ka shkuar në familjen e vjehrrit te tij ne Topojan per te marre bashkeshorten dhe femijet pasi ishin zhvendosur aty per shkak te dhunes qe shkaktohej prej tij.

 

Por pas kundershtimeve te bashkeshortes dhe familjareve, konflikti ka degraduar ne dhune me mjete te forta.

 

Mesohet se Jella ka plagosur me thike vellain e baxhanakut te tij i cili gjendej rastesisht aty. Në sherr e siper 42 vjecari Adriatik Jella eshte goditur me sende te forta në koke ku dhe ka humbur jeten menjehere.

 

Nderkohe, burime nga policia e Dibres bejne me dije se dje gjate drekes, Jella ka takuar kunatin e tij ne qender te Maqellares, ku dhe i ka prere dy veshet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *