Subscribe

Ish-kryeministri Berisha e konsideroi si antishqiptar kreun e qeverisë Edi Rama duke iu referuar rrëzimit në Kuvend ditën e enjte të rezolutes së paraqitur nga një pjesë e PD për krimet serbe në Bosnje.

 

“Dje në parlament u pa vota më e eger kundër një resolute, akti më I rëndë në 30 vite, ai I rrëzimit të një rezolite që dënonte ashpër krimet serbe dhe genocidin në Srebrenice.

 

 

Berisha shtoi se Rama dhe Balla mashtrojnë pasi miratimi I rezolutës u refuzua dhe jo sic thonë ata, që u shty për më vonë.

 

Ai gjithashtu deklaroi se Shqipëria nuk ka asnjë arsye të pranojë turiste nga një vend vrases dhe perdhunues si Rusia.

 

 

Lideri historic I PD deklaroi se Rama ka një muaj që I bën presion SPAK dhe kërkon nga ky institucion që të vërtetojë shpifjet ndaj tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.