Subscribe

45 turistë u bllokuan për një orë në det, teksa anija turistike me të cilën po udhëtonin pësoi një defekt në afërsi të Karaburunit.

 

Paniku i krijuar në mesin e turistëve shqiptarë dhe italianë bëri që kapitenët të kërkonin ndihmë.

 

Roja Bregdetare menjëherë pas sinjalizimit ndërmori operacionin dhe shpëtoi turistet

 

Ne mbrëmje anija “Esperanca” mbërriti ne port dhe te gjithë turistet ishin ne gjendje te mire shëndetësore.

 

Ky nuk është rasti i pare qe anijet turistike qe nisen nga Vlora drejt Karaburunit pësojnë defekte. Një mjet lundrues u shkrumbua plotësisht gjate këtij sezoni por fatmirësisht nuk pati te lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *