Presidentja e Kosovës Ahtifete Jahjaga, kryeministri Mustafa dhe pjesëtarë të tjerë të kabinetit kanë zhvilluar homazhe në varrin e komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjarëve të tjerë të tij në Prekaz. Nderimet e tyre janë bërë me rastin e 18 vjetorit të epopesë së UÇK-së.  Gjatë fjalës së tyre ata thanë se komandanti Jashari ka luajtur një rol të jashtëzakonshëm në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Më herët homazhe pranë varrezave kryen edhe përfaqësues të opozitës.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *